Category Archives: Начисления и тарифы

Многотарифные счетчики при переходе на зимнее время

У зв»язку із відміною переходу на зимовий час усі дифлічильники з 30.10.2011 рахуватимуть обсяги по зонах невірно. Питання:
— Чи ініціюватиме НКРЕ внесення змін до нормативних документів, щоб відхилення в годину «було в межах законодавства» ?

— Чи потрібно усім негайно перепрограмовувати лічильники. Але це ж шалені обсяги роботи ?

Відповідь НКРЕ

Порушене Вами питання врегульоване постановою НКРЕ від 31.01.2002 №114 «Про порядок розрахунків за тарифами, диференційованими за періодами часу, на перехідний період з 01.01.2002 до моменту перепрограмування приладів обліку.

Тариф на электроотопление в многоэтажке

В 2009 году управлением ЖКХ я получил разрешение на установку электроотопления в квартире 9-ти этажного дома. Обратился за тех. условиями в ОблЭнерго (ХОЭ) мне сказали, что на установку до 5-ти кВт тех. условие выдает ЖКХ. Главным инженером ЖКХ было выдано тех. условие. Проектной организацией был сделан проект индивидуального теплообеспечения. Выполнив все тех. условия и проектные решения был получен АКТ про отключение квартиры от централизованного отопления. Я обратился в ХОЭ по поваду объемов использованной электроэнергии и оплаты за нее согласно пункта 1.4 «Порядок отпуска электроэнергии населению», где получил ответ что на весь дом идет закупка электроэнергии по одной цене и я должен за нее платить как все (28,02 коп. за 1 кВт и лимит 150кВт свыше лимита 36.48 коп.)
Ответьте пожалуйста имею ли я право производить оплату за электроэнергию согласно пункта 1.4 «Порядок отпуска электроэнергии населению» по 21.54 коп. и с лимитом 250кВт и если да то куда и как мне обратится.

Тарифы на электроэнергию для домов без газа

Чим відрізняється пункт 1.3 ПОСТАНОВА 10.03.99 № 309 від пункту 1.4. Я ясно читаю, що тарифами і відсутністю в населеному пункті централізованого газопостачання. Чому на місцях до категорій населення які підпадають під пункт 1.3 ставлять вимоги як до категорій населення які підпадають під пункт 1.4 (вимога щоб в населеному пункті не було централізованого газопостачання). Тільки дуже вас прошу пришвидшіть вашу відповдь, бо нераз чекаєш по 2 тижні на відповідь яку можна дати за 2 хвилини. Ми не можемо з РЕС вирішити свої проблеми, бо вони працюють за власників обленерго і проти рядового народу України.

Відповідь НКРЕ

Відповідно до пункту 1.3 Тарифів на електроенергію, що відпускаються населенню та населеним пунктам, затверджених постановою НКРЕ від 10.03.1999 № 309 (далі – Тарифи),яць ( відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 250 кВт•год електроенергії на місяць включно), проводиться за тарифом 21,54 коп. за 1 кВт∙год, а за обсяг, спожитий понад 250 кВт•год електроенергії на місяць, проводиться за тарифом 28,02 коп. за 1 кВт∙год.
Відповідно до пункту 1.4 Тарифів, відпуск електроенергії населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів (міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, проводиться за тарифом 21,54 коп. за 1 кВт∙год незалежно від обсягів її споживання.
Таким чином, споживач має розраховуватись за спожиту електричну енергію за тарифом 21,54 коп. за 1 кВт∙год незалежно від обсягів її споживання, лише якщо у населеному пункті (місті, сілі, селищі) наявні дві обов’язкові умови :
I умова — населений пункт (місто, село, селище) не газифікований природним газом (на території адміністративно-територіальної одиниці повністю відсутнє більше трьох років газопостачання природним газом). Підтвердження відповідних обставин за власною ініціативою засвідчується довідкою органу місцевого самоврядування адміністративно-територіальної одиниці (яка надається енергопостачальній компанії);
II умова — у цьому населеному пункті відсутні (не будувалися, демонтовані) або не функціонують більше трьох років системи централізованого теплопостачання (системи централізованого теплопостачання які не зняті з балансу експлуатаційної організації, але відсутня можливість їх експлуатувати у зв’язку з проведенням реконструкції або демонтажу).
Крім того, з метою підтвердження факту відсутності або неможливості експлуатації систем централізованого теплопостачання населеного пункту (місто, село, селище) Держенергонагляд має складати ці акти відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року № 929 «Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії» у разі офіційного звернення місцевого органу самоврядування та отримання від нього копії довідки про підтвердження факту відсутності більше трьох років газопостачання природним газом на території населеного пункту (міста, села, селища) (тобто 100% будинків населеного пункту не газифіковані природним газом) до повного виконання заходів, передбачених пунктом 1 зазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України.