Лимит на электроэнергию для ОСББ

Нашему ОСББ выставили счет за превышение лимита активной эл/эн. За пять лет существования такого не было. Предупреждение на отключение вручили 12.03.11г., а 17.03.11г. отключили освещение лестничных клеток и тех/этажей. На каком основании облэнерго устанавливает нам лимит?

Відповідь НКРЕ

Згідно з частинами п’ятою та шостою статті 26 Закону України «Про електроенергетику», споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I — IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Згідно із положеннями пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.96 № 28 (у редакції постанови НКРЕ України від 17.10.2005 № 910) (далі — Правила), населений пункт — юридична особа — споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об’єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту. Тобто ОСББ в тлумаченні Правил підпадає під визначення — населений пункт.

Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів, в тому числі ОСББ, регулюються розділом 12 Правил.
Відповідно до пункту 12.16 Правил до населення та населених пунктів у частині використання електричної енергії на комунально-побутові потреби не застосовується нарахування підвищеної вартості різниці між фактично спожитою і договірною величиною обсягу електричної енергії та між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.