Передача на баланс обленерго смонтированной КТП и КЛ 10кВ

Получены технические условия на электроснабжение частного домовладения. Выполнена проектная документация, электромонтажные работы в полном объеме. Одним из пунктов ТУ …. передача на баланс вновь установленного оборудования и КЛ (смонтировано КТПГС). В ответе на мое обращение о передачи на баланс, Облэнерго мне ответило, что мне необходимо написать заявление о заключении договора между собственником и Облэнерго о безвозмездной передаче объектов электроснабжения (наименование) в собственность с гарантией оплаты передающей стороной затрат на содержание и капитальный ремонт передаваемого объекта. Получается я должен бесплатно отдать КТП, кабельные линии 10 Кв и еще и заплатить за их дальнейшее обслуживание и капитальный ремонт? Правомерны ли требования Облэнерго?

Відповідь НКРЕ:

Відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів (положення частини першої статті 67 Господарського кодексу України).
Відповідно до частини другої статті 18 Закону України «Про електроенергетику» (далі — Закон) фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об’єктів, призначених для спільних потреб підприємств електроенергетики та підприємств інших галузей, провадиться за рахунок замовників (власників) та користувачів цих об’єктів.
Відповідно до положень частини шостої статті 24 Закону, енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на такій території, в укладенні договору на постачання електричної енергії, крім випадків, якщо відсутня технічна можливість.

У разі якщо для створення можливості електропостачання необхідно здійснити будівництво (реконструкцію) мереж (об’єктів), які повинні бути невід’ємною частиною вже існуючих мереж (об’єктів), будівництво може провадитися згідно з технічними умовами, виданими підприємствами електроенергетики, за рахунок або силами замовників (власників) та користувачів зазначених об’єктів з подальшою передачею їх на баланс підприємств електроенергетики і відшкодуванням витрат на їх будівництво у розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Отже, під час укладення відповідних договорів про приєднання із замовниками (до набрання чинності Порядком відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов’язаних з приєднанням електроустановок замовників), умовами вказаних договорів може бути передбачено, що новозбудовані, реконструйовані або технічно переоснащені на виконання вимог технічних умов електричні мережі (об’єкти) будуть передані на баланс електропередавальної організації.
Також, договорами про приєднання може бути передбачена передача замовником на баланс електропередавальної організації новозбудованих електричних мереж (об’єктів) одразу після прийняття цих мереж (об’єктів) в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.
На баланс електропередавальної організації можуть передаватись новозбудовані, реконструйовані або технічно переоснащені електричні мережі (об’єкти) від мереж електропередавальної організації до узгодженої в договорі про приєднання точки приєднання.
Відшкодування замовнику електропередавальною організацією витрат на нове будівництво, реконструкцію або технічне переоснащення електричних мереж (об’єктів) має здійснюватись після набрання чинності Порядком відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов’язаних з приєднанням електроустановок замовників, за наявності відповідних коштів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.