Правомерно ли облэнерго включил в ТУ пункты о модернизации электросетей?

Я строю частный дом в Полтавской обл. Для подключения к эл.сетям мною подана заява в филиал Полтаваоблэнерго на получения тех.условий. В результате рассмотрения моего заявления, получен ответ о необходимости подключения только от воздушной линии 10кВ с установкой за свой счет ТП.
Для оптимизации затрат на установку ТП мы, с соседями (5 домов) создали кооператив, получили тех.условия на подключение, за свой счет разработали проект ТП и уличных сетей. После чего получили от облэнерго заключение о необходимости замены провода существующей ПЛ-10кВ на АС-70 длиной 9,72 км или строительство новой ПЛ-10 кВ длиной 5 км.
Насколько правомочны требования монополиста?

Відповідь НКРЕ:

Взаємовідносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (із змінами) (далі – Правила).
Відповідно положень пункту 2 Правил:

технічні умови – документ, що видається споживачу енергопостачальником і містить перелік технічних вимог, які необхідно виконати для приєднання електроустановок нового споживача до електромережі, реконструкції діючих електроустановок споживача або зміни категорії надійності електропостачання споживача.
Додатково звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до підпунктів 13 та 15 пункту 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929 (далі — Положення), завданнями та функціями Держенергонагляду, крім іншого, є участь у разі потреби в проведенні експертизи електротехнічної частин проектів будівництва і реконструкції об’єктів замовників на їх відповідність вимогам Правил та здійснення в межах своєї компетенції нагляду за відповідністю виданих технічних умов на приєднання електричних, теплових установок та мереж до мереж енергопостачальних (електропередавальних) організацій — вимогам нормативних документів та погодженням проектів енергопостачання споживачів енергії.
Положеннями пункту 11 Положення визначено, що Держенергонагляд має право, зокрема, надавати (надсилати) суб’єктам електроенергетики, суб’єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов’язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.
Враховуючи наведене, питання щодо отриманих технічних умов та їх погодження може бути вирішене за участю представників Держенергонагляду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.