Штраф за перебор электроэнергии согл. ст.26 «Закона об электроэнергии»

На март месяц было заявлено 30 тыс.кВт электроэнергии. Была сделана предоплата и на март и на апрель. 14 марта было написано письмо на увеличение объема потребления до 40 тыс. кВт. Оплата была произведена 25.03. Разъясните пожалуйста правомочно ли нам выставили штраф за перебор электроэнергии согл. ст.26 » Закона об электроэнергии.» И правильно ли поступило РЭС взяв плату за всю использованную эл.энергию , а потом ещё двойной тариф за разницу между взятой и заявленной? Ведь в ст. 26 этого нет.

Відповідь НКРЕ

Відносини, що виникають в процесі купівлі-продажу електричної енергії між постачальниками електричної енергії та споживачами регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою
НКРЕ від 31.07.2009 № 28 (зі змінами) (далі — Правила).
Згідно з положеннями пункту 1.2 Правил, договірна величина споживання електричної енергії — узгоджена в договорі між постачальником електричної енергії і споживачем величина обсягу електричної енергії на відповідний розрахунковий період.
Постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (пункт 1.3 Правил).
Договір про постачання електричної енергії містить відомості щодо договірних величин споживання електричної енергії та договірних величин споживання електричної потужності (помісячно), що є істотними та обов’язковими (пункт 5.5 Правил).
Відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії в наступному році з помісячним або поквартальним розподілом подаються споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом у термін, обумовлений договором.
Пропозиції споживача щодо необхідного йому обсягу електричної енергії та строків постачання є пріоритетними для оформлення договірних величин споживання електричної енергії за наявності виробничих можливостей у постачальника електричної енергії. У разі потреби постачальник електричної енергії може вимагати від споживача надання обґрунтування очікуваних обсягів споживання.
У разі ненадання споживачем зазначених відомостей у встановлений договором термін розмір очікуваного споживання електричної енергії на наступний рік установлюється постачальником електричної енергії за фактичними обсягами споживання у відповідних періодах поточного року.
Узгоджені сторонами обсяги очікуваного споживання електричної енергії та заявлені величини споживання електричної потужності оформлюються додатком до договору як договірні величини (пункт 4.2 Правил).
Разом з цим, відповідно до положень пункту 4.4 Правил споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п’яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за
умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов’язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
За результатами розгляду споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обґрунтована відмова здійснення коригування. Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин обсягу споживання та електричної потужності є невід’ємною частиною договору.
Додатково повідомляємо, що відповідно до частини п’ятої статті 26 Закону України “Про електроенергетику”, у випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I — IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.
Таким чином, у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину, споживач має сплатити енергопостачальнику кошти за фактично спожиту електричну енергію на підставі показів розрахункових приладів обліку та додатково за величину вартості електричної енергії, що відповідає різниці між кількістю фактично спожитої електричної енергії та договірною величиною.

3 Responses to Штраф за перебор электроэнергии согл. ст.26 «Закона об электроэнергии»

  1. Piracetam:

    SAEс — стандартне річне споживання електроенергії холодильним приладом, кВт•год/рік.

  2. Александр:

    Пожалуйста, где найти точный расчет, или формулу начисления оплаты двойного тарифа? Как считать налог
    НДС 20% на ту часть превышения, которую не перечислил банк по корректировке, замечу в Донецкой области во время АТО. Большое спасибо.

    • Евгения:

      Часть превышения идет как штраф, НДС не начисляется. Просто весь объем выше договорного умножайте на действующий тариф и платите без НДС с пометкой (за превышение договорного объема.
      При этом весь фактический объем вы так же оплатите по выставленному счету в Облэнерго. Вот вам и получится двукратная стоимость.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.