Tag Archives: ПЗР

Установка средств ограничения потребляемой мощности ПЗР?

«Харьковоблэнерго» в технических условиях требует установку средств ограничения потребляемой мощности, еще и с функцией автоматического включения и отключения.
Согласно п. 3.1. ПКЕЕ «Електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.»

Что имеет ввиду НКРЕ под термином технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності»? Средства управления и ограничения это не обязательно одно и тоже. Справедливо ли требование обленерго?

Установка металического ящика на счетчик

Подскажите пожалуйста, представители облэнерго требуют установки счетчика в металлический ящик, который должен замыкаться и пломбироваться ссылаясь на пункт 1.5.30 ПУЭ (В местах, где имеется опасность механических повреждений счетчиков или их загрязнения, или в местах, доступных для посторонних лиц (проходы, лестничные клетки и т.п.), для счетчиков должен предусматриваться запирающийся шкаф с окошком на уровне циферблата. Аналогичные шкафы должны устанавливаться также для совместного размещения счетчиков и трансформаторов тока при выполнении учета на стороне низшего напряжения (на вводе у потребителей). У меня в офисе счетчик и автоматы стоят на одном щитке согласно ПУЭ и находятся в углу, доступа посторонних лиц к ним нет. Если я размещу счетчик в мет. ящике то автоматы нужно выносить отдельно, или они их опломбируют в ящике и доступа к ним без их разрешения не будет. Завтра они потребуют отдельную комнату, или квартиру для счетчика. Правомерны ли их требования.

Подключение субабонентов от основного потребителя

Облэнерго требует договор об общем использовании электрических сетей с каждым потребителем ссылаясь на п. 1.7 ППЭЭ. Вопросы:
1. К сожалению не нашёл про лицензирование — нужно ли оно мне если потребители находятся на ограниченной территории предприятия и дальность передачи не выходит за пределы предприятия и не превышает 300 метров ?
2. Почему я должен платить за потреблённую электроэнергию по основному счётчику, плюс должны платить все потребители по своим счётчикам, а уж потом какая-то часть ко мне вернётся ? Да мне банально неоткуда взять эти деньги.

Відповідь НКРЕ

Щодо першого питання. Основному споживачу не потрібна ліцензія на право здійснення господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами, оскільки спільне використання не є передачею. Передачу здійснює електропередавальна компанія використовуючи в тому числі мережі інших власників за договором про спільне використання технологічних електричних мереж.
Щодо другого питання. Відповідно до положень пункту 1.11 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила), у разі передачі електроустановки або її частини в оренду та обумовлення договором оренди передачі орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з електропередавальною організацією та/або постачальником електричної енергії щодо електрозабезпечення орендованої електроустановки або її частини між орендарем та суб’єктами електроенергетики мають бути укладені відповідні договори згідно з вимогами цих Правил.
Звертаємо увагу, що у разі, якщо договором оренди не обумовлено передачі орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з електропередавальною організацією та/або постачальником електричної енергії щодо електрозабезпечення орендованої електроустановки або її частини, енергопостачальна компанія не має підстав щодо укладення з таким орендарем відповідних договорів згідно з вимогами Правил.
Слід зазначити, що згідно з положеннями пунктів 6.23-6.23.1.1 Правил, обсяг електричної енергії, спожитої основним споживачем та субспоживачем, визначається залежно від порядку (схеми) приєднання засобів обліку з урахуванням втрат електричної енергії, пов’язаних із спільним використанням технологічних електричних мереж основного споживача; у разі послідовного приєднання засобів обліку споживача та субспоживача; якщо точка продажу електричної енергії субспоживачу встановлена на межі балансової належності суміжних електроустановок, які належать за ознакою права власності основному споживачу та субспоживачу: для визначення обсягу електричної енергії, спожитої основним споживачем, обсяг втрат електричної енергії, пов’язаних із спільним використанням технологічних електричних мереж основного споживача, віднімається від різниці між обсягом електричної енергії, що надійшла в електричні мережі основного споживача, та обсягом електричної енергії, відданої в електричні мережі субспоживача (субспоживачів); обсяг електричної енергії, спожитої субспоживачем, визначається за засобом обліку електричної енергії, отриманої субспоживачем.
Додатково повідомляємо, що згідно з положенням пункту 1.7 Правил, у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (Додаток 2 до Правил).
Основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими Правилами випадках.