Законны ли требования РЭС предоставить документы если договору более 5 лет

РЭС облэнерго прислал письмо без ссылок на нормативные акты с требованием предоставить целый список документов: пересогласованную схему электропоставки, акты разграничения балансовой принадлежности, согласование приборов учёта, копии протоколов измерений и т.д. При этом никаких изменений, реконстукций, вводов не было. Договору поставки более 5 лет. За непредоставление документов угрожают отключить. Законны ли такие требования и угрозы?

Відповідь НКРЕ

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила).
Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).
Умови припинення або обмеження постачання та передачі електричної енергії встановлені Розділом 7 Правил, зокрема положеннями пункту 7.5 Правил, а також мають бути передбачені умовами договору про постачання електричної енергії, укладеного між енергопостачальником та споживачем.
У разі, якщо до укладеного договору про постачання електричної енергії в установленому законодавством порядку вносяться зміни, енергопостачальник може вимагати від споживача надання переліку документів, встановлених пунктом 5.4. Правил.
Додатково повідомляємо, що порядок внесення змін до господарських договорів визначений статтею 181 Господарського кодексу України

One Response to Законны ли требования РЭС предоставить документы если договору более 5 лет

  1. Тищенко В.И.:

    Какой штраф за воровство электроэнергии?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.