Если ТУ просрочены, а объект введен в эксплуатацию

Підприємству було видано технічні умови, згідно яких необхідно було прокласти кабельну лінію від ТП постачальника. Підприємство запроектувало та проклало кабельну лінію, також було введено в експлуатацію об’єкт (є акт інспекції держархбудконтролю). Однак проект не було узгоджено з енергопостачальником, а ТУ прострочено. Які необхідно представити документи енергопостачальнику для отримання нових ТУ? Енергопостачальник вимагає містобудівні умови, згідно постанови КМУ. Однак об’єкт вже введено в експлуатацію.

Відповідь НКРЕ

Технічні умови мають видаватись відповідно до Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 489 (далі — Порядок).
Згідно з пунктом 2 Порядку технічні умови це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об’єкта містобудування, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема енергопостачання.
Тобто, технічні умови це документ, який містить необхідні вихідні дані для здійснення проектування.
Положеннями пункту 18 Порядку встановлено, що після отримання власником/користувачем земельної ділянки або особою, щодо якої прийнято рішення про передачу (надання) земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності в порядку, визначеному земельним законодавством, або уповноваженою ними особою містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки їм надаються технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта містобудування.
Крім цього, відповідно до положень пункту 23 цього Порядку технічні умови чинні до завершення будівництва об’єкта, але не менш як два і не більш як п’ять років.
Замовник має право звернутися до юридичної особи, що надала технічні умови , з проханням продовжити строк дії містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та технічних умов .
Оскільки після виконання технічних умов та отримання акта допуску на підключення до електричних мереж замовник укладатиме договір про постачання електричної енергії з енергопостачальником, НКРЕ вважає за необхідне погодження розробленої на підставі технічних умов проектно-кошторисної документації з електропередавальною організацією, яка здійснює свою ліцензовану діяльність на закріпленій території.

4 Responses to Если ТУ просрочены, а объект введен в эксплуатацию

 1. gold price:

  Технічні умови (далі — ТУ) — це комплекс умов та вимог щодо інженерного забезпечення об’єкта з визначенням джерел енергоносіїв, приймальних систем водовідведення , спеціальних умов експлуатації, місць приєднання до відповідних зовнішніх інженерних мереж, розрахункових інженерних навантажень, умов здійснення будівництва .

 2. Leon Henderson:

  Технічні умови містять вимоги, що регулюють відносини між постачальником (розробником, виготівником) і споживачем (замовником) продукції.

 3. Imelda U. Kaufman:

  Технічні умови (далі — ТУ) — це комплекс умов та вимог щодо інженерного забезпечення об’єкта з визначенням джерел енергоносіїв, приймальних систем водовідведення , спеціальних умов експлуатації, місць приєднання до відповідних зовнішніх інженерних мереж, розрахункових інженерних навантажень, умов здійснення будівництва .

 4. Виктор:

  группы допуска по электробезопасности в случае если срок очередной проверки знаний просрочен более чем на 6 месяцев либо более чем на 3 года.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.