Принудительный вынос эл.счётчиков на фасад дома

Я проживаю в чотирьох квартирному одноповерховому будинку, приблизно 6 років назад РЕС примусово за свій рахунок винесла прилади обліку з квартир на зовню будинку що дає легкий доступ до приладів посторонніх осіб. Зараз требують підписати договір в якому сказано що я несу відповідальність за прилади обліку. Як урегулювати це питання. І чи можна змінити умови договору.

Відповідь НКРЕ

Згідно із пунктом 8 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (далі — ПКЕЕН), прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником.
Прилади обліку встановлюються відповідно до вимог правил улаштування електроустановок (далі — ПУЕ) (пункт 10 ПКЕЕН).
Пунктом 1.5.27 ПУЕ передбачено, що «Допускается размещение счетчиков в неотапливаемых помещениях и коридорах распределительных устройств электростанций и подстанций, а также в шкафах наружной установки. При этом должно быть предусмотрено стационарное их утепление на зимнее время посредством утепляющих шкафов, колпаков с подогревом воздуха внутри них электрической лампой или нагревательным элементом для обеспечения внутри колпака положительной температуры, но не выше +20° C».
Тобто, ПКЕЕН та ПУЕ передбачено встановлення лічильників як усередині житлових будинків, так і зовні будинків (за умови виконання вимог пункту 1.5.27 ПУЕ).
Відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі, на інших об’єктах споживача, та пломб на них несе споживач (абзац перший пункту 11 ПКЕЕН).
Відповідно до пункту 2 ПКЕЕН, об’єкт споживача — житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.
Тобто, незалежно від місця встановлення лічильника електричної енергії на об’єктах споживача, відповідальність за його збереження та збереження пломб на ньому несе споживач.
Разом з тим, абзацом третім пункту 11 ПКЕЕН передбачена зміна енергопостачальником, після звернення споживача та за його рахунок, місця встановлення приладу обліку, якщо це не суперечить вимогам ПУЕ.
Таким чином, у випадку коли Ви можете забезпечити збереження приладу обліку та пломб на ньому у місці встановлення приладу обліку, Ви можете звернутися до енергопостачальника щодо зміни місця встановлення лічильника.

20 Responses to Принудительный вынос эл.счётчиков на фасад дома

 1. Нина:

  Здравствуйте),меня зовут Нина я живу в городе Изюме Харьковской области. Подскажите пожалуйста обязательная ли услуга вынос електрического счётчика на фасад? Платная она или бесплатная?

  • sergsel:

   Опишите ситуацию полностью.Для существующей электроустановки облэнерго имеет право за свой счет вынести прибор учета на границу балансовой принадлежности (иногда ею считают фасад жилого дома, хотя это не совсем верно). Однако, если Вы самостоятельно обращаетесь в облэнерго, например с целью переоформления договора на пользование электроэнергией, то сотрудники харьковоблэнерго будут требовать вынос на фасад за Ваш счет. Законно ли это требование — ответ на этот вопрос сложный. Скорее всего — нет, поскольку для бытовых потребителей счетчик находится на балансе электропередающей организации и при переоформление договора это не реконструкция! Доказывать только это оставаясь без света под силу немногим…

 2. Саша:

  Доброго дня підскажіть хто знає винисли щочик а електро пакети ставлять на 10ампер мотивують це тим шо мало споживаємо виключаються при вімкниному електро чайнику,міняти рес відмовляється треба сплатити 2500гр за збільшення потужності,як мені правильно вчинити до кого звернутися підскажіть,

  • sergsel:

   У Вас є договрір із обленрго. В цьому дововорі більш за все зазначено, що бозволена потужність складає 1,3кВт. Таким чином обленрго привело у відповідність договір з технічними параметрами. Враховуючи те, що лічильник знаходиться на балансі РЕМ, то вони вважають, що мають право змінити місце його встановленя (винести на межу балансової відповідальності).

 3. Юрій:

  Доброго дня.
  В мене виникла проблема. Я мешкаю в приватному будинку, будинок запитаний від одно фазного лічильника, а хоз. двір від трьох фазного лічильника, вчора приїхали ресовці, і сказали що заборонено мати 2 лічильники і потрібно переробити (за власний кошт) на один лічильник. Сказали, купити СІП (40метрів), Купити нові автомати, новий пластиковий корпус і все це за власний кошт… В мене дім і хоз двір не з*єднані, тобто потрібно робити нову проводку. Чи маю я право відмовитись від їхнього припису??? (Мене влаштовує 2 лічильники)Чи повинні вони замінювати це за кошт енергетиків?

  • Vasdey:

   мати два лічильника за однією адресою дійсно заборонено і ця заборона вийшла не вчора і не рік тому, а якщо РЕС порушив внутрішні інструкції і встановив два лічильника то це їх вина і вони самі мають її виправляти, одже якщо їм не подобається два лічильника так нехай вони самі і за власний рахунок це перероблюють

  • Іван:

   «В мене виникла проблема. Я мешкаю в приватному будинку, будинок запитаний від одно фазного лічильника, а хоз. двір від трьох…»
   Гнати в шию — 1. 2 — ПИСЬМОВО звернутися в обленерго за розясненням. 3-за одною адресою може бути багато лічильників, особливо якщо різні фідери постачання. У мене три (1-220 трикутником, 2-380 зірка 1-а категорія, 3-380 зірка 2-а категорія)
   Вас розводять.

 4. Оля:

  Доброго дня! Чи обовязково виносити лічильник на фасад приватного будинку? Якщо так, то якщо не виконати ,які можуть бути наслідки?

 5. У нас на дачном участке заставляют выносить эл.счетчик на фасад дома, в противном случае -грозят обрезать кабель. Вынос счетчика производить за свой счет. То есть:заплатить электрику из садоводства 300 гр. за вынос и подключение. Подскажите- правомерны ли такие действия? Днепропетровская обл.

 6. Ирина:

  Возникла проблема!Мы купили многотарифный эл.счётчик и обратились к поставщику эл.услуги установить этот счётчик у нас в квартире(сейчас в нашем 9-ти этажном доме все эл.счётчики вынесены на 2-й этаж в общую щитовую),для того что бы мы могли смотреть свою потребляемую эл.энергию и свою экономию что в данный момент не представляется быть возможным.Имеем ли мы право установить СВОЙ счётчик в своей квартире?Пожалуйста дайте ответ!

 7. Андрій:

  Підскажіть будь-ласка, чи законно встановлювати електролічильник на електричний стовп на вулиці??? Дачний кооператив зобовязав всіх його членів вивісити лічильники за межі дачних будинків, а саме на найблищий електричний стовп!

 8. Аня:

  Доброго. Такая ситуация. Главный по кооперативу гаража сказал вынести счетчик с гаража на фасад. За свой счет конечно…плюс я так понимаю там по мимо переноса еще ящик купить и так далее. Я против так как в гараже бываю редко и боюсь что во-первых могут совершать махинации. Во-вторых почему я опять должна платить???Сейчас такое время что даже на лесничных площадках умудряются к твоему счетчику что то подключить. Не говорю уже о счетчике на улице.

 9. Софія:

  Добрий день. Така ситуація: я проживаю на дачному кооперативі. Від мене вимагають винести лічильник на електроенергію на фасад будинку за мій рахунок, при цьому ж погрожують, якщо лічильник не буде винесений на вулицю, я залишусь без світла. Підскажіть будь-ласка, чи законно це, і якщо ні, то на який закон (статтю) спиратися, якщо буду захищати свої права.

 10. Софія:

  Добрий день. Така ситуація: я проживаю на дачному кооперативі, від мене вимагають винести лічильник на електроенергію на фасад будинку, за свій рахунок, при цьому погрожують, якщо лічильник не буде винесено на вулицю, я залишусь без світла. Підскажіть будь-ласка, чи законно це, якщо ні, то на який закон (статтю) мені спиратися, коли буду захищати свої права.

 11. Софія:

  Я проживаю на дачному кооперативі, від мене вимагають винести лічильник на електроенергію на фасад будинку, за свій рахунок, при цьому погрожують, якщо лічильник не буде винесено на вулицю, я залишусь без світла. Підскажіть будь-ласка, чи законно це, якщо ні, то на який закон (статтю) мені спиратися, коли буду захищати свої права.

 12. Владимир:

  Добрый день. В дачном кооперативе принудительно заставляют менять счётчики, с обязательным выносом их на улицу. Председатель сам определил, какую модель будут они устанавливать. Замена производится за счёт потребителя, т.е. меня. Я оплатил стоимость счётчика и работы по его установке/подключению. 1) Является ли теперь счётчик моей собственностью, если я его фактически купил у кооператива? 2) Имею ли я право требовать, чтобы моя собственность была расположена на том месте наружной стены дома, где я посчитаю нужным, но со свободным доступом контролёров к нему для снятия показаний? 3) Прокладку силового провода, от столба до счётчика, я хочу провести внутри дома, уложив его в металлорукав, и вывести затем концы прямо в короб со счётчиком — одни, а другие концы к столбу. Меня пытаются заставить провести провод по наружной стене дома. Имеют ли право? 4) Счётчик, который меня вынудили приобрести у кооператива, не предназначен для низких температур. Короб никто не собирается утеплять. Я могу это сделать самостоятельно(установить лампочку подогрева). Однако, это дачный домик и на осенне-зимний период домик находится на «консервации» и электроснабжение его отключается. Значит, подогрев счётчика уже будет невозможен именно, когда это необходимо. При этом, кооператив не хочет брать на себя ответственность за сохранность и целостность как самого счётчика, так и всего наружного короба под счётчик со всей остальной «начинкой»(автоматы, DIN-рейка ит.д.). Вся ответственность и риски возлагаются на меня. Как я могу обеспечить сохранность, целостность и адекватную работу счётчика, если дачный домик жилой максимум 4 месяца в году. Что делать в такой ситуации? 5) Мне угрожают, что если я не выполню их условий по подключению, то меня отключат от энергоснабжения (хотя я всегда без задержек оплачивал за потреблённую электроэнергию). Это произвол или имеют право? Заранее спасибо за ответ

  • игорь:

   Добрый день. Живу в Белгород Днестровске Одесской области. У нас в принудительном порядке эл.компания выносит счётчики на столбы с которых идёт ввод на дом владельца счётчика…Правомерно ли это?

 13. игорь:

  Добрый день. Живу в Белгород Днестровске Одесской области. У нас в принудительном порядке эл.компания выносит счётчики на столбы с которых идёт ввод на дом владельца счётчика…Правомерно ли это?

 14. Евгений:

  Помогите розобратся.Имею гараж в гаражном кооперативе.Счетчик по эл.энергии находится в середине гаража и задолжености нет.Председатель кооператива отключил свет и сказал что включит только тогда когда я куплю новый счетчик и вынесу его на фасад гаража.Законно ли ето? З деньгами итак туго,а чтобы все необходимое купить нужно порядка 800 грн потратить и плюс нанять электрика чтоб все установил и подключил!!! Как быть?

 15. Андрей:

  Здавтвуйте. Живу в пгт. Солоницевка, Харьковской обл. Подключаю электричество к новому дому, меня обязывают покупать ПЗР за свой счет и устанавливать его рядом с счетчиком на столбе. Законно ли это требование? Я же заплатил 37 000 грн за подлючение, неужели ПЗР еще отдельно покупать, неговоря уже о друхтарифном счетчике.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.