Технические условия обязывают установить ТП

Садовым товариществом под г. Харьковом, были запрошены ТУ на присоединение. В результате в выданных ТУ компания обязала установить ТП с 4 6кВ ячейками, 6 ячеек по 0,4 кВ, проходную 2-х трансформаторную, в кап здании ( вобщем перечислять можно в обморок упасть и все за счет членов СТ). 80% членов СТ пенсионеры. Каким образом добиться нормальных ТУ поставить ТП исключительно для нужд СТ тупиковую блочно-комплектную.

Відповідь НКРЕ

Відповідно до частини шостої статті 24 Закону України «Про електроенергетику», якщо для створення можливості електропостачання необхідно будівництво (реконструкція) мереж (об’єктів), які повинні бути невід’ємною частиною вже існуючих, будівництво може провадитися згідно з технічними умовами, виданими підприємствами електроенергетики, за рахунок або силами замовників (власників) та користувачів зазначених об’єктів з подальшою їх передачею на баланс підприємств електроенергетики і відшкодуванням витрат на їх будівництво (реконструкцію) у розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
На думку НКРЕ , господарсько-правовими договорами, укладеними замовниками з електропередавальними організаціями до набрання чинності Порядком відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов’язаних з приєднанням електроустановок замовників, може бути передбачено, що новозбудовані, реконструйовані чи технічно переоснащені на виконання вимог технічних умов електричні мережі (об’єкти) будуть передані на баланс електропередавальної організації після набрання чинності цим Порядком з відповідним відшкодуванням витрат з боку електропередавальної організації.
Також договорами може бути передбачена передача замовником на баланс електропередавальної організації новозбудованих електричних мереж одразу після прийняття цих мереж в експлуатацію в установленому законодавством порядку та відшкодуванням замовнику з боку електропередавальної організації витрат на їх будівництво після набрання чинності Порядком відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов’язаних з приєднанням електроустановок замовників.
Вартість виконання проектної документації на підставі виданих технічних умов та вартість здійснення будівельних та пусконалагоджувальних робіт на підставі розробленої проектної документації не врегульовані нормативно-правовими актами та узгоджуються сторонами під час укладення відповідних договорів.
При цьому, виконувати зазначені роботи мають право будь-які організації, які в установленому законодавством порядку отримали відповідні дозволи, ліцензії, сертифікати тощо.
Додатково повідомляємо, що відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за відповідністю виданих технічних умов на приєднання електричних, теплових установок та мереж до мереж енергопостачальних (електропередавальних) організацій — вимогам нормативних документів та погодженням проектів енергопостачання споживачів енергії.
З питанням щодо обґрунтованості виданих Вам технічних умов рекомендуємо звернутись до Держенергонагляду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.