Установка металического ящика на счетчик

Подскажите пожалуйста, представители облэнерго требуют установки счетчика в металлический ящик, который должен замыкаться и пломбироваться ссылаясь на пункт 1.5.30 ПУЭ (В местах, где имеется опасность механических повреждений счетчиков или их загрязнения, или в местах, доступных для посторонних лиц (проходы, лестничные клетки и т.п.), для счетчиков должен предусматриваться запирающийся шкаф с окошком на уровне циферблата. Аналогичные шкафы должны устанавливаться также для совместного размещения счетчиков и трансформаторов тока при выполнении учета на стороне низшего напряжения (на вводе у потребителей). У меня в офисе счетчик и автоматы стоят на одном щитке согласно ПУЭ и находятся в углу, доступа посторонних лиц к ним нет. Если я размещу счетчик в мет. ящике то автоматы нужно выносить отдельно, или они их опломбируют в ящике и доступа к ним без их разрешения не будет. Завтра они потребуют отдельную комнату, или квартиру для счетчика. Правомерны ли их требования.

Відповідь НКРЕ

Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила).

Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).
Відповідно до положень пункту 3.31 Правил, розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований на кріпленні кожуха лічильника пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, а на затискній кришці – пломбою електропередавальної організації.
Пломби з тавром електропередавальної організації мають бути встановлені також на пристроях, що закривають первинні і вторинні кола живлення засобу обліку, приводи і кнопки управління комутаційних апаратів та кришки автоматів, встановлених у цих колах, двері комірок трансформаторів напруги, кришки на зборках і колодках затискачів, випробувальних блоках, лінії зв’язку автоматизованих систем обліку та всі інші пристрої і місця, що унеможливлюють доступ до струмоведучих частин схеми обліку.
Підготовка місць для опломбування здійснюється власником електроустановки згідно з переліком, наданим електропередавальною організацією. Перелік місць пломбування може бути розширений за обґрунтованою пропозицією однієї із сторін.
У зазначених місцях можуть бути встановлені пломби інших заінтересованих сторін.
Крім того, згідно з положеннями пункту 6.12.16 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1143/13017, дозволяється використання інших додаткових засобів контролю та захисту від несанкціонованого доступу до засобів вимірювальної техніки розрахункового обліку, керування та контролю за споживанням електричної енергії.
Таким чином, вимоги електропередавальної організації (енергопостачальної компанії) щодо приведення розрахункових засобів обліку електричної енергії у відповідність до вимог нормативно-технічних документів, які направлені на забезпечення захисту від несанкціонованого доступу до засобів розрахункового обліку електричної енергії, є обґрунтованими.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.

Это не спам.